מסיבות ימי ההולדת היקרים של בני העשרה

מסיבות ימי הולדת בתקופת הילדות הם אירועים שישארו צרובים בזיכרוננו במשך כל ימי חיינו. מי מאיתנו לא זוכר את מסיבת הגן הראשונה שלו. בו הוא נחשף לראשונה למעמד הנכסף של חתן יום הולדת המעוטר בפרחים ומתנות וסביבו. הילה אדירה של מחמאות. מרוצת השנים משנה בימי חיינו את אופיו וסגנונו של אירוע יום ההולדת שלנו.

בגילאים הצעירים, כפי שאמרנו, מסיבות ימי ההולדת מסתכמות במסיבות חמודות בגני הילדים. אלא שעם התבגרותם של הילדים משנה האירוע את עורו לבלי הכר. מסיבות כיתה בגיל העשרה שונות בתכלית ממסיבות גן כמרחק שנות אור. גיל העשרה מלא בחוויות וריגושים. זהו גיל בו מתעצבת דמותו של הילד וכל יום הוא הר גורל לגבי עתידו האישי האופיי והכשרוני של הילד. הסקרנות גוברת, הרצון לגילויי החיים הם בעזוזם ותוקפם. וכוחות היצירה הן החיבויים והן ההרסניים הם במלוא כוחם. זהו הזמן בו מתחיל הילד לגבש את עמדותיו רצונותיו ושאיפותיו. בגיל זה גם הילד מחפש שייכות חברתית. ומסיבות ימי הולדת של השכבה הם המקום לעצב חיפוש זה. וכמובן הס מלהזכיר את הרצון הנכסף ביותר של בני העשרה להשיג חברה ראשונה עימה הוא יוכל ללכת למסיבה ואם טרם מצא עם מי ללכת, יוכל למצוא שם בת זוג.

לאופיים של המסיבות בימינו.
כאן ההורים בישראל נכנסים לדילמה לא פשוטה כאשר הם נאותים לקיים מסיבה שכזו לבנם או לבתם בביתם בקומת המרתף בגג או בחצר גדולה במידה ביש ברשותם דירות יוקרה.

למידע נוסף בנושא – ארון בגדים הזזה, למד על ur-word

מסיבות ימי ההולדת היקרים של בני העשרה – חלק 2

או באולם מועדון מושכר המכונה בלשון מליצית ליסינג פרטי, אם דירות יוקרה אינם מן נחלתם וכיוצא בזה. סביר להניח שההורים של ימינו מכירים גם מכירים את הלך הרוח במסיבות אלו. ורבים מן ההורים צריך לומר חוו מסיבות מסוג זה. הם אחרי הכל דור המייסדים של מסיבות פרועות ושובביות אשר כידוע יצאו מממכבש הזמן בו הם היו בני עשרה. אשר על כן ההורים מודעים להלך רוח זה שכולל מוסיקה פרועה בדציבלים גבוהים יתר על המידה שתיה חריפה על אף שהם בני עשרה ובמקרים החמורים גם חומרים אסורים. הדאגה לכל זה רק מתווספת לדאגה העיקרית שהורים רבים נאלצים לחוות כאשר הם מוכנים לממן את המסיבות האלו. העלויות הגבוהות בארגון המסיבות של ימינו הם גבוהות יתר על המידה. בגדים יקרים, אוכל משובח, שתיה יקרה, ארגון די.ג’יי. תפאורה, תאורה ציוד נלווה ועוד.

ברור שהצעירים של ימינו לא יכלים להסתפק בפטיפון זנוח המונח בקרן זוית ועליו מתנגן צ’אק ברי שמסובב את קהל הרוקדים שנהנה לכל היותר מכוס פונץ’ לרפואה. ימי פרעות וחיסכון אלו תמו וחלפו להם מן העולם. הורים רבים לא יודעים כיצד לשכנע את ילידיהם כיצד ליצור מסיבה צנועה יותר שעדיין לא תרד ברמתה משאר המסיבות בכיתה. הרצון לבלוט בקרב בני השכבה בכך שמסיבתם תהיה מסיבת השנה גורם לתחרות סמויה בין הצעירים למלחמת מסיבות. מי שנאלץ לשלם את המחיר לכך אלו ההורים המותשים.

, למד על ur-word

ארועי פתיחת הקניון בשרון

ארועי פתיחת קניון במועצה האזורית לב השרון. לא בכל יום זוכים התושבים במועצות המקומיות הקטנות ברחבי המדינה להתרגש כפי שמזדמן להם לעשות כך השבוע. המועצה המקומית לב השרון, חונכת קניון ענק, קניון שלא רבים בגודלו ובהיקפו בארץ. גם בתל אביב ירושלים וחיפה, לא היו מתביישים בקניון כמו זה שהולך להיפתח היום במועצה המקומית הקטנה ולכן עבור התושבים המקומיים זהו יום חג, יום של ציפייה וגאווה, משהו שמביא דריכות והתרגשות כמו שהם לא חווים לעיתים קרובות, בטח לא על רקע ארועים שמתרחשים סביב אזור המגורים שלהם.

לצורך הפקת הארוע נשכרה חברה להפקת ארועים, לא משהו קטן מתחום הפקת החתונות, משהו משמעותי, חברה שמפיקה ארועים ברמות לאומיות ובין לאומיות וקיבלה על עצמה את המשימה לנסות ולמשוך תושבים מכל הערים סביב ומכל הישובים הנושקים לקניון החדש. המארגנים של הקניון רוצים עשרות אלפי תושבים מן השרון ולשם כך העמידו תקציב מכובד של יותר ממיליון שקלים לשווק ארוע הפתיחה בלבד. שלושה זמרים בעלי שם בנוף המקומי, ארץ ישראלי, אישרו את השתתפותם ( לא בחינם כמובן ), שניים שלושה פוליטיקאים וראש המועצה המקומית כמובן, יישא דברי ברכה ושבח לעצמו ולתושבים. מקווים שאף עין לא תשאר יבשה והכל ימונף לטובת פתיחה מוצלחת של הקניון למסחר.
" קניון בשרון ", הולך להכיל עשרות מותגים מתחומים שונים כשאולי חברת אמריקן אפרל, היא השם המוביל בתחום ההלבשה.

, http://www.mundo-bamot.co.il/index.php/barries-events

ארועי פתיחת הקניון בשרון – חלק 2

אמריקן אפרל מתאימה לבנות צעירות ובעלי הקניון מקווים שכאלו יגיעו בשפע לקנות ולהתחדש בבגדים המיוחדים של הרשת, במחירים שווים לכל כיס. בקניון איפה יהיו עשרות חנויות בגדים ונעליים, הלבשה תחתונה ובית מרקחת, קונדיטוריות ומסעדות ולא נפקד גם מקומם של הסוחרים הקטנים מהשרון. בקומת המרתף צפוי להתרחש שוק איכרים שיפעל באופן קבוע ויספק במה לגידלים ומוצרי מזון שונים של איכרים וחקלאים אחרים מאזור השרון. אם השוק יהיה הצלחה, לא מן הנמנע שאנשים מתל אביב ומן הצפון יבואו לקנות את המרכולת הטרייה, הישר מן השדה.

ומה עוד הולך להיות בארוע הפתיחה ? חלוקת דוגמאות קוסמטיקה, בלונים והצגות לילדים, דוכני מזון יחודיים, כל חנות תנסה לחלק לקהל העצום שיבוא מתנות או חומרי קריאה רלוונטים ולמנף את החשיפה בכדי ליצור קהילה שמכירה ויודעת בדבר פעילות החנות. רשת LAKA תציע צביעת הצפורניים של הבנות הצעירות. קצת לק צבעוני לקישוט ובטוח שכולם יהיו מבסוטיות עם קצת תשומת לב, השקעה וטיפוח.

בקיצור, הכל מוכן ומזומן. היזמים והבעלים נרגשים באופן מיוחד. עבורם, קניון באזור חלש יחסית זו סכנה לא קטנה, אבל גם הזדמנות גדולה. את הקרקע קיבלו מן המדינה ללא תמורה ולכן הסיכון הוא מחושב. יחד עם זאת, אם לא יגיעו מידי יום מבקרים וקונים מכל הסביבה, גם במתנה הנפלאה תרד לטמיון. בנתיים, מאחלים ומייחלים להצלחה גדולה.

, http://www.net-print.co.il/pl_products~4~1.htm

ארועים, חגים ומוזיקה- המהות האמיתית

מאורעות משמחים זה תמיד בבת עיני כולם. כולם אוהבים לחגוג וכולם רוצים כמה שיותר סיבות להיות מעורבים בשמחות מדרגה ראשונה. אמנם, ככל שהמעגלים מתרחבים ולמעשה מתרחקים מהתא המשפחתי הקרוב ביותר, רמת השמחה קצת פוחתת ושוכחת, אבל במהות אין ספק שאנחנו מתרגשים כשיש שמחה ומייחלים לה מכל לבנו. חתונות, בר מצוות, בת מצוות, חינה, בריתות והשקות שונות ומשונות מהוות סיבה למסיבה וסיבה ממשית להפגיש את כל בני המשחה והחברים מכל קצוות הארץ ולפעמים אפילו מכל קצוות עולם. באים מבלים, אוכלים היטב ושותים מחליפים חוויות ומתעדכנים ובעיקר, חולקים כבוד לערב אחד למי שצריך ולמי שמגיע באותו ערב.

ככלל ניתן לומר שהמשפחות הישראליות במיוחד אוהבות מאד ארועים ונכונות באחוזים גבוהים מאד להתכנס ולחבור יחדיו על מנת לחוש משפחתיות וקרבה. למשפחתיות הישראלית אין ככל הנראה אח ורע בנוף התרבויות העולמי. לא בהכרח מדובר על ערבות הדדית ברמה הגבוהה ביותר, גם את זה הציבור הישראלי והמשפחתיות הישראלית מייצגים בצורה מכובדת ומעמידים רף מייצג ברמה נאותה למדי, אלא מדובר על פולקלור ומורשתשיודעים לבוא לידי ביטוי במשפחתיות הישראלית ולהקרין על הדורות הבאים משהו שיגרום גם להם לרצות ולממש את אותה המסורת ואותה האוווירה בשנים הבאות, כשהם יהיו נושאי הלפיד במשפחה.
די לראות מה קורה סביב חגי ישראל בכלל וכמובן ערב ראש השנה וליל הסדר בפרט.

, http://www.advertising-products.co.il/

ארועים, חגים ומוזיקה- המהות האמיתית – חלק 2

הרחוב הישראלי הופך לזירה שוקקת פעילות וישנם יחסי גומלין שנעים גם סביב המשפחתיות והאחדות ושמירת המסורת וגם סביב המימד הזה של קניות והתחדשות סביב הארועים המשפחתיים הקרבים ובאים וסביב אווירת החגים באופן כללי. יש ריגוש, יש רצון להיפגש, יש גורם מאחד אשר מספק לנו סיבה לשמוח, סיבה להתאחד ולחוות את החג במעגל משפחתי רחב יותר ועוטף.

לקראת המפגשים המשפחתיים בחגים או בארועים בכלל מתחיל מסע קניות. די לעבור בחטף בקניונים השונים ברחבי הארץ ולהבין שיש משהו באוויר שלא קורה כל השנה. לשמחתם ולפעמים לצערם של הישראלים, זה קורה מספר לא מועט של פעמים לאורך השנה וזה מוציא אותנו ואת ארנקינו למסעות רכש לקראת הארוע או לקראת החגים. קניון הנגב, קניון עזריאלי קרית אתא, או קניונים כולם באשר הם, מגיעים לקיבולת שיא בתקופה הזו ויודעים כי לפעמים שבועיים לפני החג שווים לכמה חודשים בתקופות אחרות.

אבל אסור לשכוח את רוח הדברים ואת הסיבה שלשמה מתכנסים בסופו של דבר. קניות זה נחמד ולהגיע אל קניון הנגב זה ממש כיף אבל… הארוע נועד לחלוק כבוד, החג נועד לשמר מסורת. חשוב לא לקחת יותר מידי פוקוס מן העיקר של הדברים ולשעבד אותם לטובת התפל. אם כל רוח החג או כל הארוע נסוב סביב פתיחת מתנות ובחירת בגדים, משהו עשוי להתפספס. אנחנו נסובים ליד שולחן על מנת להעביר מורשת חיים לילדינו.

, crazyballoon.com