ארועים, חגים ומוזיקה- המהות האמיתית – חלק 2

הרחוב הישראלי הופך לזירה שוקקת פעילות וישנם יחסי גומלין שנעים גם סביב המשפחתיות והאחדות ושמירת המסורת וגם סביב המימד הזה של קניות והתחדשות סביב הארועים המשפחתיים הקרבים ובאים וסביב אווירת החגים באופן כללי. יש ריגוש, יש רצון להיפגש, יש גורם מאחד אשר מספק לנו סיבה לשמוח, סיבה להתאחד ולחוות את החג במעגל משפחתי רחב יותר ועוטף.

לקראת המפגשים המשפחתיים בחגים או בארועים בכלל מתחיל מסע קניות. די לעבור בחטף בקניונים השונים ברחבי הארץ ולהבין שיש משהו באוויר שלא קורה כל השנה. לשמחתם ולפעמים לצערם של הישראלים, זה קורה מספר לא מועט של פעמים לאורך השנה וזה מוציא אותנו ואת ארנקינו למסעות רכש לקראת הארוע או לקראת החגים. קניון הנגב, קניון עזריאלי קרית אתא, או קניונים כולם באשר הם, מגיעים לקיבולת שיא בתקופה הזו ויודעים כי לפעמים שבועיים לפני החג שווים לכמה חודשים בתקופות אחרות.

אבל אסור לשכוח את רוח הדברים ואת הסיבה שלשמה מתכנסים בסופו של דבר. קניות זה נחמד ולהגיע אל קניון הנגב זה ממש כיף אבל… הארוע נועד לחלוק כבוד, החג נועד לשמר מסורת. חשוב לא לקחת יותר מידי פוקוס מן העיקר של הדברים ולשעבד אותם לטובת התפל. אם כל רוח החג או כל הארוע נסוב סביב פתיחת מתנות ובחירת בגדים, משהו עשוי להתפספס. אנחנו נסובים ליד שולחן על מנת להעביר מורשת חיים לילדינו.

, crazyballoon.com