מסיבות ימי ההולדת היקרים של בני העשרה

מסיבות ימי הולדת בתקופת הילדות הם אירועים שישארו צרובים בזיכרוננו במשך כל ימי חיינו. מי מאיתנו לא זוכר את מסיבת הגן הראשונה שלו. בו הוא נחשף לראשונה למעמד הנכסף של חתן יום הולדת המעוטר בפרחים ומתנות וסביבו. הילה אדירה של מחמאות. מרוצת השנים משנה בימי חיינו את אופיו וסגנונו של אירוע יום ההולדת שלנו.

בגילאים הצעירים, כפי שאמרנו, מסיבות ימי ההולדת מסתכמות במסיבות חמודות בגני הילדים. אלא שעם התבגרותם של הילדים משנה האירוע את עורו לבלי הכר. מסיבות כיתה בגיל העשרה שונות בתכלית ממסיבות גן כמרחק שנות אור. גיל העשרה מלא בחוויות וריגושים. זהו גיל בו מתעצבת דמותו של הילד וכל יום הוא הר גורל לגבי עתידו האישי האופיי והכשרוני של הילד. הסקרנות גוברת, הרצון לגילויי החיים הם בעזוזם ותוקפם. וכוחות היצירה הן החיבויים והן ההרסניים הם במלוא כוחם. זהו הזמן בו מתחיל הילד לגבש את עמדותיו רצונותיו ושאיפותיו. בגיל זה גם הילד מחפש שייכות חברתית. ומסיבות ימי הולדת של השכבה הם המקום לעצב חיפוש זה. וכמובן הס מלהזכיר את הרצון הנכסף ביותר של בני העשרה להשיג חברה ראשונה עימה הוא יוכל ללכת למסיבה ואם טרם מצא עם מי ללכת, יוכל למצוא שם בת זוג.

לאופיים של המסיבות בימינו.
כאן ההורים בישראל נכנסים לדילמה לא פשוטה כאשר הם נאותים לקיים מסיבה שכזו לבנם או לבתם בביתם בקומת המרתף בגג או בחצר גדולה במידה ביש ברשותם דירות יוקרה.

למידע נוסף בנושא – ארון בגדים הזזה, למד על ur-word